HAYKOOP ZİRAAT BANKASI GÖRÜŞMESİ

12.09.2017 Salı günü Ankara'da Haykoop Merkez Birliği yönetim kurulumuz Ziraat Bankası Tarım Bölümü Başkanı Ferhat Bey'i ziyaret ederek...

Devamını oku...
TÜRK-ALMAN KOOPERATİF BİRLİKLERİNİN İŞBİRLİĞİ PROJESİ ÇALIŞTAYI

TÜRK-ALMAN KOOPERATİF BİRLİKLERİNİN İŞBİRLİĞİ PROJESİ 8. ÇALIŞTAYI 06.09.2017'de Ankara'da CK Farabi Hotelde gerçekleştirildi.

Devamını oku...
“ 10 – 12 MART 2017 ” ULUSAL SÜT KAYIT SİSTEMİ VERİ GİRİŞİ

S.S. Türkiye Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Birliğimiz (HAY-KOOP) ve S.S. Türkiye Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatif Birlikleri...

Devamını oku...
UŞAK TARIM VE HAYVANCILIK TEKNOLOJİLERİ FUARI

UŞAK’ta 1-4 EYLÜL 2016 Tarihinde  gerçekleştirilecek olan ( UŞAK TARIM ve HAYVANCILIK) TEKNOLOJİLERİ FUARI )na tüm...

Devamını oku...
2016 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin Karar

2016 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin Kararı Görmek İçin...

Devamını oku...

HAYKOOP Bölge Başkanlarımızla, Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı müsteşarımız sayın Dr. Nusret YAZICI ile bakanımızın talimatıyla facia haline gelen süt politikasını masaya yatırdık. Piyasa,sut arzi, fiyatlar, destekler konuşuldu. Pazar bulamayan veya hak ettiği fiyatı alamayan,satılma endişesi yaşatan sütler, örgütlerimizin aracılığıyla süt tozu yapıldığında veya sanayicimiz süt tozu yaptığında Et Süt Kurumunun piyasaya girerek süt tozu alması gerekliliği kararına varıldı. Hatta süt primlerimizden bir kısmının pazarın ve süt piyasasının düzenlenebilmesi için katkı sağlabilecegini beyan ettik.Yeter ki istikrar bozulmasın.Son karar bakanımızın takdiridir.

 

Merkez Birliği’nin amacı, ortak birliklerinin ve bunlara bağlı kooperatiflerin, ortaklarının küçük ve büyük baş ile  kanatlı, arı, hayvan ve bunlara ait ürünlerinin üretimi, işlenmesi, pazarlanması ve verimlerinin artırılması için ıslah çalışma yapmak.

Hayvansal üretimin ekonomik olmasını, sektörün rekabet gücünü arttırmak için bu hususlarda ilgili faaliyetleri ve soy kütüğü kayıtlarının yapılması ile hayvan ırklarının ıslahını damızlıkların sağlıklı ve hijyenik koşullarda yetiştirilmesini ve hastalıklardan ari bir şekilde üreticilere intikali ve korunmasını Bölge  birlikleri aracılığı ile sağlamaktadır.

Birlik ve kooperatif  çalışmalarını  kontrol etmek, ulusal ve uluslar arası platformlarda temsil ve işbirliği sağlamak, birlik ve kooperatif ilişkilerini düzenlemek ve geliştirmek. Her türlü hayvan ıslah çalışmalarını yapmak. Birlik ve kooperatifleri, bunlara  üye üreticilere eğitim çalışması yapmak, kooperatifçiliği geliştirmektir.

Düşünceleriniz bizim için değerlidir.

Duyurular